Kāpēc ilgtermiņā projekti ar līdzīgu servisu kā Iwowwe, vai Talk Fusion nebūs perspektīvi…

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Labdien, nesen atsekojot kādu nopietnu cilvēku saņēmu sekojošu vēstuli:

Labvakar, Mārtiņ! Lai dotu savu viedokli par jūsu pārstāvēto kompāniju, man vajadzēja stipri ilgu laiku…:) Par kompāniju un tās produktiem man viedoklis visumā pozitīvs un iespaids par produktu labs. Jūs esat izvēlējies labu kompāniju ar kuras palīdzību “rakt zeltu”!!! 
Tomēr mani meklējumi pēc mūsu sarunas turpinājās… Kas Amerikā “zelta drudža” laikā visvairāk nopelnīja? Ne jau zeltrači, bet gan Rokfellers, kas pārdeva zeltračiem darba rīkus – kapļus un lāpstas. Mani secinājumi pēc meklējumiem: tirgot vēlos darba rīkus, kas visiem būs vajadzīgi. Tie gan nav kapļi un lāpstas, bet ar šiem rīkiem mūsdienās pelna lielu naudu (mūsu ikdiena nav iedomājama bez mobilajiem sakariem un interneta un te grozās miljardi) Pat miljonāri, kas sapelnījuši miljonus MLM kompānijās pievienojas šai iespējai. 
Šie produkti būs vajadzīgi, lai bīdītu Jūsu biznesu un visus citus. Tos lietos arī tie, kam bizness nav prātā. Es Jūs aicinu papildus Jūsu biznesam nopelnīt uz “darba rīkiem”, kurus iedosiet lietot savas struktūras cilvēkiem un ne tikai tiem. Tas ir e-pastu mārketings, auto-responders, video- konferences u.c. Viss darbojas no mobilajām iekārtām, piemēram, prezentāciju var novadīt no mobilā telefona vai planšetes. Pamatā jūs varat darboties savā “zelta raktuvē”, tikai iesakot saviem cilvēkiem lietot šos “darba rīkus” Jūsu peļņa varētu būt stipri lielāka nekā ar Jūs nopelnat ar Jūsu kompāniju. Tas tāpēc, ka kompānija izmaksā vislielākos % MLM vēsturē. Ieskatam video, kapēc miljonāri izmanto šo iespēju: http://ej.uz/6cu6, bet te Jūs varat pierakstīties bez maksas e-pasta mārketinga rīkiem… 

Ceru, ka Iwowwe koncepcijas domu gājiens ir saprotams un ir izklāstīti arī zināmi argumenti kāpēc tam vajadzētu darboties. Rūpīgi izstdējot kompānijas Iwowwe un tās tiešākā konkurenta Talk Fusion izmaksu plānu un piedāvājumus mani secinājumi ir šādi:

Pirmkārt Iwowwe un Talk Fusion izmanto bināro mārketinga plānu. Tas mani dara ļoti piesardzīgu. Es personīgi nestrādāju ar kompānijām, kurām ir binārais mārketinga plāns, jo sevišķi ja tām nav fiziska produkta un neiesaku to darīt citiem, jo šāds plāns dod iespēju pelnīt daudz tikai tiem, kas ir pašā spicē, turklāt pirmie, neviss tiem, kas atnāk pēc gada, diviem, vai trim.

Otrkārt pastāv risks, ka kompānijas kuras piedāvā servisu (bez fiziska produkta), investīcijas, ceļojumu voučerus utt. var izrādīties slēptas finansu piramīdas, neapgavoju, ka Iwowwe vai Talk Fusion tādas ir. Bet, jautājums paliek atklāts: cik ļoti clvēkiem ir vajadzīgs serviss (un cik saprātīga ir tā cena) kuru kompānijas piedāvā? Vai distributori gūst labumu izmantojot šo servisu ārpus pārstāvēto kompāniju biznesa ietvara, un tāpēc to īrē, jeb viņi īrē servisu tikai tāpēc, lai kvalificētos izmaksām no pašu pārstāvētajām kompānijām?

Es uzskatu, ka jebkura tīkla biznesa pamatā vispirms ir produkts, un lai bizness būtu veiksmīgs, tam ir jābūt unikālam. Digitālie rīki vai programmas, diemžēl nevar būt unikālas. Mobilais telefons vai planšete ir un paliek planšete, piemēram Samsung Galaxy un Iphone manā skatījumā tehnoloģiski principā ir viens un tas pats instruments, tikai katram ir sava unikāla operētājsistēmā un lietotāja ērtums, taču nav nekā tāda, ko nevarētu izdarīt uz viena vai otra no abiem, izmantojot aplikācijas, starp kurām arī pastāv plašas izvēles iespējas.

Uz šāda tipa servisa šobrīd vēl var veidot MLM, taču es domāju ļoti drīz pienāks laiks, kad uzradīsies vairāki konkurenti minētajām kompānijām, kas jau tagad konkurē savā starpā. Tāpat, domāju aiz kalniem nav laiks, kad līdz tāds serviss par saprātīgu samaksu, būs pieejams plašākai publikai bez MLM, starpniecības. Vēl ticāmāks ir variants, kad spēcīgas, ar patentētiem unikāliem produktiem bāzētas MLM top kompānijas, sāks sava biznesa ietvaros distributoriem piedāvāt Iwowwe, Talk Fusion u.c. līdzvērtīgu servisu un Iwowwe un tiem līdzīgie zaudēs savu pievilcību. Kāpēc? Jo zudīs un izpaliks unikalitāte un līdz tam projektā ieguldītais laiks, būs pazaudēts.

Treškārt, tie nav tikai teorētiski spriedumi, piemēram kompānija Kyani Inc. jau ir izziņojusi, ka 2013 gada 3. ceturksnī palaidīs pati savu digitālo platformu, kurā būs gan prezentāciju, webināru, apmācību, cature pages, respondru u.c. nepieciešamie instrumenti, bet arī pats svarīgākais koučings. Planšete, uz kuras būs pieejami visi šie instrumneti būs ietverta jau starta pakā uzsākot biznesu. Pēc pēdējiem datiem Kyani Inc. ir ieguldījusi 100 miljonus dolāru šajā unikālajā digitālajā platformā, kas dos partneriem reālus instrumentus darbam kompānijas biznesa ietvaros.

Tas tikai liecina par to, ka tīkla biznesā nāk laiks, kad, lai iegūtu šos darbam svarīgos instrumentus distributoriem nebūs jāizvēlas vēl kāda papildus kompānija un jāsadala sava uzmanība un fokuss, kas ir izšķirošs panākumu gūšanā mūsu industrijā. Es neticu veiksmīgai darbībai paralēli 2 un vairākās kompānijās. Neesmu redzējis nevienu līderi, kurš tā būtu guvis panākumus.

Ceturtkārt digitāliem darba instrumntiem šajā biznesā ir tikai katalizatora funkcija. Vispirms tie ir jālieto. Turklāt cilvēki nepieņem lēmumu darboties noteiktā kompānijā neviss instrumentu dēļ, bet cilvēku dēļ un produktu dēļ, kuri kopā pārstāv kompāniju. Jo tikai produkti un cilvēki var profesionāli darbojoties dot iespēju citiem cilvēkiem mainīt savas dzīves.

Man jebkurā projektā svarīgākais – bija, ir un būs produkts un tā iedarbība. Pēc tam seko godīgs izmaksu plāns ikvienam partnerim neatkarīgi no tā vai tas ir mazs, vidējs vai liels MLM uzņēmējs savā kompānijā. Izmaksu plāni, kad pelna tikai “augšas” man neder. Manuprāt nav godīgi arī tas, ja kompānija ir izveidojusi plānu tā, lai paturētu ievērojamu daļu ieņēmumu sev, kurai partneri nespēj kvalificēties.

Pēdējais svarīgākais jautājums ir kompānijas ilgtermiņa potenciāls. Manā skatījumā Eiropas tirgū tā ir esamība Eiropas tiešās pārdošanas asoicācijā DSA (Direct Selling Association) Korporatīvā Biedra statusā. (Mājas lapa  www.seldia.eu ) Kā korporatīvie biedri tur minētas tikai 16 kompānijas (norādītās zemāk alfabētiskā secībā).
  

 • ACN,
 • Amway, 
 • AVON, 
 • Captain Tortue Group, 
 • Energetix Bingen
 • Herbalife, 
 • Kyani, 
 • LR Health & Beauty, 
 • Mary Kay, 
 • MorindaBioactives (TNI)
 • Nikken, 
 • NL International, 
 • Nuskin, 
 • Oriflame, 
 • Party Life, 
 • Stanhome World,  

Eiropas DSA korporatīviem biedri, ir elite no aptuveni 40 000 tirgū pārstāvētajām tīkla mārketinga, rekomendāciju biznesa, vai tiešās pārdošanas kompānijām. Lai arī es neieteiktu strādāt ar visām, taču šīs kompānijas ir pietiekami nopietnas, lai ilgtermiņā dotu saviem sadarbības partneriem iespēju ievērojamu panākumu gūšanai. Mans ieteikums būtu rūpīgi izvēlēties kompāniju, no šī saraksta atbilstoši savām vērtībām un prioritātēm sevišķu uzmanību pievēršot produktam un tā iedarbībai. Esamība Eiropas DSA korporatīvā biedra statusā ir ilgtermiņa rādītājs, ka šī kompānija būs tirgū nākamos 30 – 40 gadus un tai veltītais laiks nebūs nomests zemē.

Mans rezumē par Iwowwe, Talk Fusion, un līdzīgām kompānijām, es neieteiktu savu tīkla biznesu saistīt ar tām, jo risks minēto argumentu dēļ ir nesamērīgi liels. Izvēle protams jūsu pašu ziņā. 
Mārtiņš Kalējs

Ziņas no www.tiklamarketings.lv

***

14 Comments

 1. Go4
 2. Go4
 3. Go4

Leave a Reply