Ko mums sola pensija Latvijā?

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Vecumdienas nabadzībā ir daudzu šodienas pensionāru ikdiena. Raksta portāls TVNET. Daudzu ikmēneša ienākumi ir niecīgi, kaut arī visu mūžu smagi strādāts. Vai šāda nākotne gaida arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri patlaban ir aktīvā darba vecumā. Lai saprastu, kāda būs tagadējo trīsdesmitgadnieku pensija, pieņēmām šādu situāciju:
Vairāk:
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/444538-1000_ls_pensija_ka_tas_iespejams

Izanalizējot minēto rakstu nākas atzīt, ka ja pat Jums būs 1000 latu liela alga pensijā saņemsiet vien 635 Latus mēnesī. Tā kā vairums no mums pensijā ies pēc 20 līdz 40 gadiem, iesaku sev pajautāt, vai par šo naudu:

  • Vai par pensiju varēsi nopirkt to, ko tu vari noprikt šodien. 90 gadu sākumā, par 50 Ls varēja nopirkt to, ko šodien par 100 Ls. Pagājuši ir tikai 20 gadi, bet daudziem līdz pensijai ir jāgaida 2x lielāks laiks. 
  • Pensionēšanās vecums sākas vai drīz sāksies no 70 gadiem, cik liels ir vidējais dzīves ilgums Latvijā? Vīriešiem tas ir 72 gadi. Tātad vīri pensiju Jums maksās vidēji tikai 2 gadus. Iedvesmojoši vai ne?  
  • Vai Jūs pat 635 Ls lielu pensiju spēsiet apmierināt savas pašas nepieciešamākās vajadzības jeb arī varēsiet atļauties kaut ko vairāk?  Atcerieties, ka reāli pēc pirktspējas tie būs ap 300 Ls mēnesī izmantojot analoģiju ar 90to gadu sākumu. Vai Jūs šodien spētu iztikt ar 300 Ls menesī? Kāda būtu Jūsu dzīve ar šādu ienākumu? Tas viss pie aprēķina, ka jums bija 1000 Ls liela alga, un Jums visu maksāja oficiāli un ne konvertā.
  • Vai ir saprātīgi cerēt tikai uz pensiju, ja pensionāru skaits Latvijā tikai pieaug, kamēr dzimstības līmenis tikai krītas?  Kuri būs tie, kas maksās Jums pensiju no savām soc. nodokļa iemaksām?
  • Vai Jūs ticat, ka pēc 40 gadiem vispār saņemsiet pensiju? Vai esat drošs, ka visiem sīs nopelnītās pensijas pietiks? 

Vairumam situācija ir vēl mazāk rožaina:
Lūk kādas būs pensijas atbilstoši mēnešalgām: 

Mēnešalgas vidējais apmērs ik gadu visa darba mūža laikā, lati Piešķirtās vecuma pensijas apmērs (1. + 2. pensiju līmenis), lati
200 127
350 222
500 317
1000 635

LASI CITUR: Aprēķini savu pensiju!

Katrs pats savu pensiju var aprēķināt portālā www.latvija.lv. Tajā ņem vērā cilvēka faktisko stāžu un faktisko algu, nevis rēķina, kā būtu, ja būtu. Rēķiniet un domājiet, kura no trim bildēm atbildīs jums?

Kāda ir lielākā un mazākā pensija?
TVNET norādīja, ka minimālais vecuma pensijas apmērs patlaban ir atkarīgs no cilvēka apdrošināšanas stāža, un tas ir robežās no 49,50 līdz 76,50 latiem. Pēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datiem, lielākā piešķirtā vecuma pensija ir 4582,95 lati. Redzams, ka vairums pensionāru saņem aptuveni 140-250 latus mēnesī. Aptuveni tūkstotis sirmgalvju saņem mazāk par 50 latiem mēnesī. Tik pat daudz veco ļaužu saņem pensiju virs 1000 latiem mēnesī.

Tātad tikai 1000 cilvēkiem no 2 miljoniem Latvijā ir cilvēka cienīga pensija. Vai Tu būsi starp tiem? Ko esi izdarījis lai tā būtu? Iespējams tu tiešām būsi starp 1000 veiksmīgajiem, taču ko Tu plāno iesākt ja nebūsi? Un reāli ko Tu vari izdarīt lai situāciju mainītu? Tev ir zināšanas, prasmes, iemaņas un tūkstoši, lai uzsāktu savu biznesu? Varbūt Tu plāno uzaudzināt 3 vai vairāk bērnus? Jeb tev ir lieki 300 Ls mēnesī, ko iemaksāt privātā pensijas fonda 3 līmeņa shēmā, pie noteikuma, ka tā nebankrotēs?

Ja vēlies uzzināt kādas vēl ir, tavas iespējamās alternatīvas nodrošināt sevi veumdienās, parūpēties par drošību sev un savai ģimenei raksti tiklamarketings.lv@gmail.com, mūsu speciālisti izanalizēs un atradīs Tev piemērotāko risinājumu.


 Pensionāru sadalījums pēc pensiju apjoma (cilvēku skaits) 2012.gada septembrī:

Foto; TVNET
Ziņas no www.tiklamarketings.lv

***

Leave a Reply