Lielbritānijas Augstākā tiesa atceļ apsūdzības pret Amway

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.


Pagājušā gada nogalē rakstīju par to, ka Lielbritānijā valdība cenšas apturēt Amway darbību. Tā kā tai laikā process bija tikai sācies, tad laiku palaikam pagooglēju vai nav kaut kas zināms par to ko tad tiesa galu galā izlēma. Aizvakar atklāju, ka maijā viss ir noticis un rezultāti ir zināmi. Anglisko (pilno) raksta versiju varat izlasīt šeit. Tā kā raksts ir garš (nezinu kad pieķertos tulkošanai), tad palūdzu palīdzību to iztulkot cilvēkam, kurš regulāri lasa www.tiklamarketings.lv, bieži sazinās ar mani un sadarbojas ar Amway, lai šo ziņu notulko priekš mums. Paldies Andi, ka izdarīji to tik operatīvi!
Vēl piebildīšu, ka raksts par to ka Amway darbību cenšas apturēt, kādu laiku bija vislasītākais, tagad to ir apsteigušas video un tīkla mārketinga firmu sadaļas. Kas tikai atgādina un apliecina to, ka negatīvas ziņas piesaista sabiedrības uzmanību. Paskatīsimies vai pozitīvās ziņas arī būs tik lasītas.
Tad nu te būs arī pati ziņa.
Pēc tam, kad Lielbritānijas Augstākajā tiesā tikušas iesniegtas vairākas pretenzijas par pretlikumīgu darbību, Lielbritānijas filiālei, kas ir viena no pasaulē lielākās tīklveida mārketinga kompānijas pārstāvniecībām, izdevies uzvarēt tiesas prāvā un apturēt Lielbritānijas valdības mēģinājumu panākt filiāles aizvēršanu Lielbritānijā.
Amway (UK) tika attaisnota Lielbritānijas Augstākajā tiesā par apsūdzību – „sapņu tirdzniecība”, nelikumīga tirdzniecības shēma, kā arī nelikumīgu loteriju pārvaldīšanu.
Tomēr, kompānijai bija jāizpilda zināmas saistības, lai varētu turpināt savu darbību – neiesaistīt jaunus aģentus, kamēr nav atklāti paziņoti vidējie aģentu ienākumi, kā arī atcelt izplatītāju ikgadējo maksājumu.
Kompānija, kas ir daļa no vispasaules grupas ar 3 miljoniem izplatītāju un gada apgrozījumu 6,5 miljardi ASV dolāru (aptuveni 3 miljardi latu) bija aizgājušā gada Lielbritānijas valdības izmeklēšanas subjekts.
Amway, kas šajā valstī ir jau 30 gadus, gadā pārdod produktus (kosmētika, rotaslietas, ūdens filtri, pārtikas piedevas, tīrīšanas līdzekļi, u.c.), kuru kopējā vērtība pārsniedz 10 miljonus mārciņu, caur daudzpakāpju tīklu, kurš sastāv no vairāk nekā 30`000 neatkarīgajiem biznesa īpašniekiem (angļu val. IBO – independent business owner)
Tiesnesis teica, ka viens no riskiem šādai struktūrai ir tas, ka tā var tikt izmantota kā piramīdas shēma, taisot naudu piesaistot jaunos aģentus, tā vietā lai tirgotu labas preces un pakalpojumus. Viens no galvenajiem iebildumiem bija, ka pagātnē cilvēkiem tika pārdots sapnis, kam bija ļoti neliels procents kļūt reālam.
Tikai daži IBO guva kādus ienākumus un daudzi pat nokļuva mīnusos, jo bija jāmaksā ikgadējā licences atjaunošanas maksa.
Bet Džastiss Norris teica: „Amway atklāti un publiski pārdod šo iespēju perspektīvajiem neatkarīgā biznesa īpašniekiem (IBO). Aicinot cilvēkus pieņemt finansiāli pieticīgu lēmumu, toties nozīmīgu personīgās nodošanās lēmumu (cik daudz laika veltīt), tā ir aicinātāja (Amway izplatītāja) atbildība nesagrozīt faktus, uz kuriem balstoties potenciālais jaunais aģents pieņems savu lēmumu. Ar šo pienākumu mūsu izplatītāji ļoti labi tiek galā.”
Amway (UK) runasvīrs teica: „Mēs strādāsim nenogurstoši lai turpmāk nenokļūtu apsūdzēto pozīcijā. Mēs esam lepni par tiem vairāk nekā 100 Lielbritānijā nodarbinātajiem uzņēmuma darbiniekiem un vairāk nekā 10`000 izplatītājiem, kas ir braši jutuši mums līdzi un atbalstījuši šajā grūtajā laikā.”
Stīvs Van Andels, Amway priekšsēdētājs, un Dugs DeVos, prezidents, pavisam drīz pēc tiesas paziņojuši, rakstot aģentiem visā pasaule, ka Augstākā tiesa ir apstiprinājusi nozīmīgās reformas, ko mēs esam paveikuši mūsu biznesa modelī šajā tirgū.
Ziņojuma turpinājumā teikts: „Šī nav kampaņveida populistiska uzvara. Šis ir atgādinājums, ka tirgus laukums un tā regulatori mums uzstāda augstas prasības. Mums ir pienākums pildīt šos standartus – un mēs to darām.”
Ziņojums gan tiek noslēgts ar uzmundrinošu kritiku, lai novērstu parvišību no izplatītāju puses: „Kaut gan tiesnesis atcēla visas trīs apsūdzības pret mums, tomēr viņš arī teica skarbus vārdus par Amway. Viņš nebija iepriecināts par to, kā dažas IBO organizācijas bija reprezentējušas šo biznesa iespēju Lielbritānijā.”
Kompānija Amway ir kļuvusi par vienu no pasaulē veiksmīgākajām tīklveida tirdzniecības grupām, kopš tā tika dibināta tālajā 1959. gadā. Līdzdibinātājs Ričs DeVos ierindojas 288. vietā „Forbes” žurnāla pasaulē bagātāko cilvēku sarakstā ar 3,7 miljardiem ASV dolāru.
Pēdējos gados Amway ir strauji izpleties Āzijā un Tālajos Austrumos, it īpaši Ķīnā, Japānā un Taizemē.
P.s. Paldies vēlreiz Andim par tulkojumu
Ja nu kādam ir interese par Amway, tad varat sazināties ar Andi
mobilais (28380104); skype: apliitis; e-pasts: a_apsitis attiecīga zīmīte inbox.lv

Ziņas no www.tiklamarketings.lv

***

2 Comments

Leave a Reply