Pasaulē ar tiešo tirdzniecību nodarbojas 61,7 miljoni cilvēku

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Pusgadu veca ziņa, bet tomēr te ir daži interesanti fakti par tīkla mārketingu.

Rīga, 22.maijs, LETA. Patlaban pasaulē tiešajā tirdzniecībā nodarbināti aptuveni 61,7 miljoni cilvēku, liecina Pasaules tiešās tirdzniecības asociācijas dati.

Asociācijas pārstāvis Neils Offens šodien žurnālistiem sacīja, ka pasaulē ir 62 tiešās tirdzniecības asociācijas, bet nākotnes mērķis ir izveidot asociācijas visās pasaules valstīs.

2006.gadā tiešās tirdzniecības tirgus apgrozījums bija 104,5 miljardi ASV dolāru (55 miljardi latu), kas ir par 8% vairāk nekā 2005.gadā. Taču, kā atzina Offens, visas nozares apgrozījums veido tikai vienu trešdaļu no ASV tirdzniecības kompānijas “Walmart” apgrozījuma, tāpēc vēl pastāv iespējas attīstībai.

Pasaulē visstraujākā izaugsme tiešajā tirdzniecībā ir Āzijas reģionā, taču ļoti veiksmīgi attīstās arī Austrumeiropas tirgus.

Eiropā tiešajā tirdzniecībā strādā 6,4 miljoni cilvēki un 2005.gadā nozares apgrozījums bija 10,6 miljardi eiro (7,5 miljardi lati), informēja Eiropas tiešās tirdzniecības asociācijas pārstāvis Reimonds Verbeurgts.

Asociāciju dati liecina, ka tiešajā tirdzniecībā pārsvarā strādā sievietes, taču pēdējā laikā palielinās arī vīriešu īpatsvars. Lielākā daļa tirgotāju strādā pusslodzes darbu, tādēļ tiešā tirdzniecība ir kā papildu ienākumu avots no darba brīvajā laikā.

Latvijas Tiešās tirdzniecības asociācijas biedru kompānijās darbojas vairāk nekā 20 000 cilvēku, bet pagājušā gada kopējais pārdošanas apjoms pārsniedzis 22 miljonus eiro (15,46 miljonus latu).

Latvijas asociācijā darbojas četras kompānijas – “Avon”, “Eastcon”, “GNLD” un “Oriflame”. Drīzumā asociācijai plāno pievienoties arī “Herbolife”, bet kopumā Latvijā darbojas 12 tiešās tirdzniecības kompānijas.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra Sabiedrisko attiecību un patērētāju informēšanas daļas vadītāja Sanita Biksiniece informēja, ka pērn no 1200 sūdzībām tikai piecas bija saistītas ar tiešo tirdzniecību. Tas norāda, ka kompānijas jebkuras neskaidrības spēj izskaidrot saviem klientiem bez lieliem pārpratumiem.

Savukārt Ekonomikas ministrijas Patērētāju tiesību aizsardzības nodaļas vadītāja-departamenta direktores vietniece Liena Zemīte piebilda, ka patlaban tiek izstrādāts Komerciālās prakses likums, kas sakārtos tiešās tirdzniecības nozari no likumdošanas puses. Likums aizliegs negodīgu komerciālo praksi, kas var izpausties kā maldināšana, agresīvā tirdzniecība, kā arī piramīdas shēmas.
Kaspars Dzenis LETA
Copyright © LETA

Ziņas no www.tiklamarketings.lv

***

Leave a Reply