Tiešā tirdzniecība Eiropā

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

FEDSA (Eiropas tiešās tirdzniecības federācijas) mājaslapā atradu interesantus datus par tiešo tirdzniecību Eiropā, kā arī dažās ne ES valstīs.
image
No tabulas varam redzēt, ka ES visvairāk tiešā tirdziecība ir izplatīta Vācijā, Polijā un Francijā. Lai gan ja attiecinātu pret iedzīvotāju skaitu valstī tad izskatas, ka līderos būtu Rumānija un Čehija. Interesants ir fakts, ka Krievijā ar tiešo tirdzniecību nodarbojas vairāk cilvēku, kā visā ES un Lielbritānijā kopā ņemot. Savukārt Baltijā vadībā gan pārdošanas apjomu, gan iesaistīto pārdevēju skaita ziņā ir Lietuva, tad seko Latvija ar 22000 tirgotāju un kuri kopumā ir pārdevuši produkciju 25,55 miljoniem euro (1161 euro gadā uz vienu izplatītāju), aiz Latvijas ir Igaunija.image
No augstākredzamajām tabulām varam redzēt, ka pēdējos 5us gadus tiešā tirdzniecība Eiropā ir ar konstantu pieauguma tendenci, gan pārdošanas apjomu, gan izplatītāju skaita ziņā. Pie tam pagājušogad pieaugums bijis ~3 reizes lielāks, kā iepriekšējos četros gados.
Ko tad izplata tiešie tirgotāji?
image
Kā redzam no tabulas, “trīs vaļi” uz kā turās tiešā tirdzniecība ir:

  1. Kosmētika un ķermeņa kopšanas līdzekļi
  2. Mājsaimniecības preces
  3. Veselības uzlabošanas līdzekļi

Jāmin, ka šie dati tiek iegūti Eiropas tiešās tirdzniecības federācijas dalīborganizācijām. Latviju tajā pārstāv LTTA (Latvijas tiešo tirgotāju associācija), kuras biedri ir Avon, Eastcon, GNLD, Herbalife un Oriflame. Latvijā darbojas daudz dažādu tiešās tirdzniecības uzņēmumu, kuri nav LTTA biedri un kuru darbība neatspoguļojas šajos statistikas datos 🙁

Ziņas no www.tiklamarketings.lv

***

Leave a Reply