Uzmanieties – piramīdas!

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

 
Palasot pēdējā laika presi izskatās, ka bīstamas piramīdas ir visās malās. Tik bieži lamātais tīkla mārketings manuprāt izskatās, kā nevainīgs bērns visa notiekošā vidū.
Izrādās, ka pat lielākie pasaules finanšu eksperti, kuriem iedzīvotāji uztic savu naudu ir pamatīgi iekrituši.

Attēls ņemts no abc.lv

Ziņas fragments no NRA.lv
Pasaules bankas satricinājusi ASV investīciju krāpnieciskā shēma 50 miljardu ASV dolāru (26,4 miljardu latu) vērtībā. Tās autors, pensionētais Volstrītas brokeris Bernards Medofs, tika aizturēts pagājušajā nedēļā.
Vairākas bankas Eiropā un viena Japānas banka jau atzinušas, ka zaudējušas ievērojamas naudas summas Medofa shēmā. Šie zaudējumi varētu būt smags trieciens bankām, kas jau tā cīnās par izdzīvošanu pašreizējās finanšu krīzes laikā. 70 gadus vecais Medofs, kurš deviņdesmito gadu sākumā bija “Nasdaq” biržas priekšsēdētājs, caur savu investīciju konsultāciju biroju radījis finanšu piramīdas tipa milzīgu apmēru krāpšanas shēmu, no kuras cietuši simtiem cilvēku un daudzas bankas. Federālie aģenti Medofu aizturēja ceturtdienas vakarā. Medofs trešdien savas brokerkompānijas “Bernard L. Madoff Investment Securities LLC” darbiniekiem paziņoja, ka viņa paralēli vadītais investoru konsultēšanas bizness ir krāpšana un būtībā klasiska finanšu piramīda. Finanšu piramīda ir nelikumīga investīciju shēma, kurā vecajiem investoriem tiek maksāts ar jauno ieguldītāju līdzekļiem un tā ir atkarīga no nemitīgas jaunu investīciju piesaistes. Tā kā investīciju kapitāls pats par sevi nespēj nodrošināt pietiekamu peļņu, šādas shēmas agri vai vēlu pašas sabrūk. 70 gadus vecajam Medofam draud cietumsods līdz 20 gadiem un naudas sods līdz pieciem miljoniem dolāru, ja viņš tiks notiesāts par krāpšanos ar vērtspapīriem, teikts prokurora Ļeva Dasina un Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) paziņojumā. Medofs 7.janvārī Vērtspapīru un fondu tirgu komisiju (SEC) informēja, ka viņa investoru konsultēšanas bizness apkalpo 11 līdz 25 klientus un pārvalda 17 miljardus dolāru. Taču trešdien Medofs paziņoja, ka viņam “nav absolūti nekā” no investoru 50 miljardiem ASV dolāru, jo globālās finanšu krīzes ietekmē piramīda sabrukusi. Viņš darbiniekiem pavēstījis, ka padosies varasiestādēm, kad savus atlikušos 200-300 miljonus dolāru būs izmaksājis atsevišķiem darbiniekiem, ģimenei un draugiem, teikts prokuratūras un FIB paziņojumā.
Tālāk tiek uzskaitīti lielākie ieguldītāji/zaudētāji
Lasu finance.net tur viens eksperts apgalvo, ka pat mūsu kaimiņvalsts ekonomika tā ir veidota.
Tallinas Tehniskās universitātes profesors Rainers Katels uzskata, ka Igaunijas ekonomika pēdējos 15 gadus ir attīstījusies kā piramīdas shēma, vēsta BBN.

Katels laikrakstā “Eesti Päevaleht” norāda, ka Igaunijas ekonomikā pēdējo 15 gadu laikā valdošā brīvā tirgus ekonomika un ekonomiskā politika ārvalstu investīciju piesaistei ir bijusi tikai īstermiņa panākums.
“Nākamo 5-10 gadu laikā mēs sapratīsim, kas šis panākums ir bijis piramīdas shēmas veidā. Pats trakākais šobrīd, kad strauji pieaudzis bezdarba līmenis un samazinās sabiedriskais sektors, ir fakts, ka Igaunijas līderi nespēj analizēt situāciju, mācīties no pagātnes kļūdām un plānot reālas izmaiņas,” raksta Katels.
Ja jau pie kaimiņiem tā, neviļus rodas jautājums, kā tad ir ar mums?
Atradu vēl vienu interesantu rakstu žurnālā nedēļa
Jebkura piramīda balstās uz vienkāršu algoritmu – visi sācēji ir lielos plusos, un tā, alkatības mākti, pārējie arī sāk piedalīties, neapdomājot, ka viņu skaits ir ierobežots. Sistēmas būvētāji katrā operācijā paredz savu peļņas daļu un, piramīdai brūkot, paliek plusos. Kad vairs nav dalībnieku, parādās problēma – nav kur ņemt resursus iepriekšējo prasību apmierināšanai. Problēmas iestāšanās brīdī lietas sācēji pazūd krūmos vai saka, lai valsts palīdz izrāpties no it kā objektīvas bedres. Sākas spēles varianti ar nolūku izmantot visus pārējos piramīdas gala nokopšanai.
Ekonomikas ātrākā attīstība notiek lavīnveida procesos, kam raksturīgs palielināts investīciju apjoms vienā vai otrā nozarē. Bet šāda veida attīstība visos gadījumos ir saistāma ar parastu piramīdu. Laba nozare, labi attīstās, un grūžam tajā iekšā visus ieguldījumus, bet lielākai daļai neienāk prātā, ka ir brīdis, kad, piemēram, ļoti sekmīgā zeķubikšu ražošana un pārdošana ir pārsniegusi visu dāmu kāju skaitu un turpmāk vairs nevajag. Sākotnējie ieguldītāji ir kārtīgi nopelnījuši. Protams, ka pēdējie ieguldītāji būs upuri uzņēmumu bankrotam. Diemžēl šis process brīvā tirgus apstākļos psiholoģisku apstākļu dēļ nav tīri ekonomiski objektīvs, jo katrs uzņēmējs domā, ka viņš būs tas, kas paliks spēles laukumā, tāpēc dara visu, lai savu biznesu parādītu visrožainākā gaismā. Šai rožainajai bildei pārsvarā savā alkatībā un slinkumā domāt seko liela sabiedrības daļa, un tā nu mēs saņemam kārtējo burbuli, kas plīst un ar kā rezultātiem ir jārēķinās visiem.
Un vēl
Ekonomikas cikliskais rakstura skaidrojums pēc būtības ir vienu piramīdu rašanās, to attīstība un sagruvums, lai dotu vietu jaunām piramīdām. Apstāklis, ka piramīdas veidošanās ir nevis viena cilvēka vai grupas ļauns nodoms (tas atšķir Banku «Baltija» – kriminālu nodarījumu – no nekustamo īpašumu burbuļa), bet objektīvu/subjektīvu/alkatības procesu daļēji stihiska attīstība, kā arī šie dažādie procesi var sinhronizēties laikā un izraisīt krīzes.
Kamēr notiek burbuļošana vienā atdalītā nozarē, var runāt par lokālām nelaimēm, bet vairāku burbuļošanu savietošanās izveido vēl domino efektus un citādas nebūšanas. Protams, tas viss ir atkarīgs no tā, cik lielu īpatsvaru ekonomikā spēlē burbuļnozare.
Manuprāt mūsu burbuļnozare ir ļoti uzskatāma, tie ir nekustamie īpašumi. Kad investori redzēja, ka šeit “izaugsme” ir apstājusies pārsviedās uz Bulgāriju, Rumāniju u.c. valstīm.
Kā šobrīd jūtas ierindas pilsonis, kurš nopirka dzīvokli cenu kāpuma laikā. Pārdot nevar, komunālie un kredīta maksājumi aug.
Bankas lai kompensētu zaudējumus savu pievienoto likmi ir palielinājušas par 300 līdz 400% un turpina slaukt atlikušos godprātīgos maksātājus.
Parex īpašnieki ar vairs nevarēja vilkt, paņēma visu ko varēja paņemt un atstāja to visu citiem, lai tiek ar nesmukumiem galā.
Lai šo piramīdu uzturētu tika iespiesti skaisti specializēti žurnāli, TV, dažādas publikācijas presē, 100% finansējuma piedāvājumi utt.
Ko no tā var secināt. Pašiem nemanot vai negribot manīt mēs esam, tiekam un tiksim iesaistīti dažādās piramīdās.
P.s. Beidziet lamāt tīkla mārketingu, tas ar saviem šampūniņiem, lupatiņām, zelta monētiņām, tējiņām u.c. produktiem ir tikai nekaitīgs patērētāju tīkls, jeb salīdzinoši nekas, pret to kur “mūs” ir ierāvuši šīs pasaules varenie.

Ziņas no www.tiklamarketings.lv

***

5 Comments

Leave a Reply